Καθολική αποδοχή από χιλιάδες επισκέπτες είχε η «ΑΥΤΟΚΙΝΗΣΗ – ELECTROMOBILITY 2023» που πραγματοποιήθηκε στο Εκθεσιακό Κέντρο του Παλαιού Φαλήρου (πρώην TAE KWON DO) από 23 Σεπτεμβρίου έως και την 1η Οκτωβρίου.
Η φετινή έκθεση έδωσε το στίγμα των τελευταίων εξελίξεων στον χώρο του αυτοκινήτου από τις εταιρείες που συμμετείχαν. Στο εκθεσιακό περιβάλλον πραγματοποιήθηκαν 12 πανελλαδικές πρεμιέρες, παράλληλα παρουσιάστηκαν πάνω από 50 νέα μοντέλα και δόθηκε η δυνατότητα στο κοινό που επισκέφθηκε την έκθεση να πραγματοποιήσει δωρεάν test drives.
Η Εκθεση ΑΥΤΟΚΙΝΗΣΗ, που βρίσκεται κοντά στους Ελληνες εισαγωγείς – αντιπροσώπους αυτοκινήτων 27 χρόνια, ανανεώνει το ραντεβού με πολλές εκπλήξεις για το 2024.