Το Όλοι μαζί μπορούμε συνεχίζει τις δενδροφυτεύσεις του και μας καλεί να συμμετέχουμε, για να αφήσουμε και εμείς το δικό μας περιβαλλοντικό αποτύπωμα.
Από τις αρχές Νοεμβρίου έως και τα τέλη Μαρτίου, γίνονται δενδροφυτεύσεις κάθε Κυριακή σε διάφορες περιοχές της χώρας.
Η επόμενη δενδροφύτευση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 19 Νοεμβρίου, στους Θρακομακεδόνες. Το σημείο συνάντησης είναι η διασταύρωση των οδών Ορφέως & Μυριβήλη, στις 10 το πρωί. Η δράση θα πραγματοποιηθεί σε συνεργασία με τους AHEPA.
Τα δέντρα που θα φυτευτούν θα είναι ανεπτυγμένα, πλατύφυλλα, βραδύκαυστα και θα αγοραστούν από τα έσοδα της καλοκαιρινής συναυλίας του Όλοι μαζί μπορούμε.
Η επόμενη δενδροφύτευση του Νοεμβρίου, θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 26 Νοεμβρίου στην Πεντέλη.
Μπείτε στο oloimaziboroume.gr για περισσότερες πληροφορίες.