Για το Τόκιο αναχώρησε ο υφυπουργός Αθλητισμού Λευτέρης Αυγενάκης, ο οποίος θα εκπροσωπήσει τη χώρα μας αύριο στην Τελετή Έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων.
Όπως τονίζεται, ο κ. Αυγενάκης θα πραγματοποιήσει σειρά συναντήσεων με Ιάπωνες κυβερνητικούς αξιωματούχους και θα παρακολούθησει από κοντά τις προσπάθειες των Πρωταθλητών μας στους Ολυμπιακούς Αγώνες.
Olympic Games Tokyo 2020
Το ταξίδι ξεκίνησε
Προορισμός @Tokyo2020
Εθνική εκπροσώπηση & συνεχώς δίπλα στην Ελληνική μας Αποστολή, στους πιο ιδιαίτερους Ολυμπιακούς Αγώνες όλων των εποχών🇬🇷🇯🇵#TeamHellas pic.twitter.com/8zfUQt2mzU— Lefteris Avgenakis (@l_avgenakis) July 22, 2021
Ο κ. Αυγενάκης θα επιστρέψει στην Ελλάδα την προσεχή Τετάρτη.