Με τους υποψήφιους του ψηφοδελτίου Επικρατείας γευματισε πριν λιγο ο Αλέξης Τσίπρας. Το γεύμα πραγματοποιήθηκε σε ταράτσα εστιατορίου κοντά στην Ακρόπολη.
Αλέξης Τσίπρας και υποψήφιοι είχαν την ευκαιρία να συζητήσουν σε χαλαρό κλίμα, κάποιοι να γνωριστουν μεταξυ τους και εκφράστηκε η αισιοδοξία τους για τις επικείμενες εκλογες.
Υπενθυμίζεται ότι επικεφαλής του ψηφοδελτίου τοποθετήθηκε ο Όθωνας Ηλιόπουλος, στη δεύτερη θέση η Έλενα Ακρίτα, στην τρίτη ο Ευάγγελος Αποστολάκης, στην τέταρτη η Πόπη Τσαπανίδου και στην πέμπτη ο Μιχάλης Καλογήρου.
![Με τους υποψήφιους του ψηφοδελτίου Επικρατείας γευμάτισε ο Αλέξης Τσίπρας-1](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2023/04/1_image00102.jpeg?1682860059014)
![Με τους υποψήφιους του ψηφοδελτίου Επικρατείας γευμάτισε ο Αλέξης Τσίπρας-2](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2023/04/1_image00004.jpeg?1682859943478)
![Με τους υποψήφιους του ψηφοδελτίου Επικρατείας γευμάτισε ο Αλέξης Τσίπρας-3](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2023/04/3837680.jpg?1682866332899)
![Με τους υποψήφιους του ψηφοδελτίου Επικρατείας γευμάτισε ο Αλέξης Τσίπρας-4](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2023/04/3837684.jpg?1682866369938)
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.