Η Πρόεδρος της Δημοκρατίας Κατερίνα Σακελλαροπούλου, αύριο στις 11:00, θα δεχθεί τον νέο πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ – Προοδευτική Συμμαχία, Στέφανο Κασσελάκη.
Σήμερα Δευτέρα, ο κ. Κασσελάκης επισκέφθηκε σπίτια πλημμυροπαθών στον Βόλο, κάνοντας έκκληση για βοήθεια από την πολιτεία.
«Εδώ στη Νέα Ιωνία Βόλου, για τους πλημμυροπαθείς έχει παγώσει ο χρόνος. Κάνω έκκληση για βοήθεια από την πολιτεία. Είναι μόνοι τους», είπε.
Σημειώνεται ότι ο κ. Κασσελάκης πραγματοποιεί σήμερα σειρά επισκέψεων στις περιοχές της Θεσσαλίας και της Στερεάς Ελλάδας που επλήγησαν από την πρόσφατη κακοκαιρία Elias.