Ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ-Π.Σ., Στέφανος Κασσελάκης, ανήρτησε βίντεο στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης από τον χαιρετισμό του κατά τη χθεσινή προεκλογική συγκέντρωση του Γιώργου Ιωακειμίδη, υποψηφίου Περιφερειάρχη Αττικής με τη στήριξη του κόμματος της αξιωματικής αντιπολίτευσης.
Ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ αναφέρει χαρακτηριστικά στη διάρκεια του βίντεο πως «η Αττική έχει την ευκαιρία να βγάλει περιφερειάρχη έναν σπάνιο δημόσιο λειτουργό. Μπορεί να μη γνωρίζετε το όνομά του, γιατί δεν τον προέβαλαν τα κανάλια, γιατί δεν έκανε ποτέ σόου, γιατί ήταν πάντα εργάτης δίπλα στον πολίτη».
Η Αττική έχει την ευκαιρία να βγάλει περιφερειάρχη έναν σπάνιο δημόσιο λειτουργό.
Μπορεί να μη γνωρίζετε το όνομά του, γιατί δεν τον προέβαλλαν τα κανάλια, γιατί δεν έκανε ποτέ σόου, γιατί ήταν πάντα εργάτης δίπλα στον πολίτη.Είμαστε υπερήφανοι ως ΣΥΡΙΖΑ που στηρίζουμε τον… pic.twitter.com/pchFUrst8L
— Stefanos Kasselakis – Στέφανος Κασσελάκης (@skasselakis) October 6, 2023
«Είμαστε υπερήφανοι ως ΣΥΡΙΖΑ που στηρίζουμε τον Γιώργο Ιωακειμίδη. Κάντε την εκλογή του προσωπική σας υπόθεση, για το συλλογικό καλό», προσέθεσε.
Τέλος, ο αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης δήλωσε πως ο ΣΥΡΙΖΑ είναι περήφανος που στηρίζει τον Γιώργο Ιωακειμίδη και πως εγγυάται ότι ο κ. Ιωακειμίδης αξίζει την ψήφο των πολιτών.