Στο 1ο λύκειο της Αγίας Παρασκευής άσκησε το εκλογικό της δικαίωμα η πρόεδρος της «Πλεύσης Ελευθερίας» Ζωή Κωνσταντοπούλου.
Αμέσως μετά η κ. Κωνσταντοπούλου έκανε την ακόλουθη δήλωση: «Σε όλο αυτό το διάστημα οι πολίτες μας έδωσαν τεράστια δύναμη, μας δώσατε δύναμη κάθε μέρα, κάθε ώρα, ακόμη και τώρα την ώρα της κάλπης, σε αυτές τις κρίσιμες ώρες, σε αυτή την πολύ σημαντική μέρα, πάμε να κάνουμε αυτή τη δύναμη κι αυτή την αγάπη που μας δώσατε όλο αυτό τον καιρό, ζωή και στην Ευρωβουλή. Πάμε με χαμόγελο, αισιοδοξία, με αποφασιστικότητα, να μετατρέψουμε την αγάπη σε δύναμη για δικαιοσύνη, για ισότητα, για ειρήνη. Πάμε να κάνουμε την αγάπη δύναμη. Καλή ψήφο».