Με ποδήλατα στο κέντρο της Αθήνας πραγματοποιήθηκε η πρώτη συγκέντρωση του νέου κόμματος με επικεφαλής τον Πολ Ευμορφίδη «Ευ».
Ο επιχειρηματίας που ανακοίνωσε χθες τη δημιουργία κόμματος για τις επικείμενες εκλογές της 21ης Μαΐου, συνομίλησε με πολίτες.
![Με ποδήλατα στην Πνύκα η πρώτη συγκέντρωση του κόμματος «ΕΥ»-1](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2023/04/3828598.jpg?1682250438497)
![Με ποδήλατα στην Πνύκα η πρώτη συγκέντρωση του κόμματος «ΕΥ»-2](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2023/04/3828607.jpg?1682250467768)
Ο ίδιος απηύθυνε κάλεσμα για πορεία «προς την Πνύκα, όπου θα κάνουμε τη γενέθλια γιορτή μας. Εννοείται με ποδήλατο ή πεζή. Όσο πιο πυκνή η πορεία μας, τόσο πιο ευφορικό το γλέντι μας».
![Με ποδήλατα στην Πνύκα η πρώτη συγκέντρωση του κόμματος «ΕΥ»-3](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2023/04/3828616.jpg?1682250511083)
Οπως ανέφερε μεταξύ άλλων η ανακοίνωση δημιουργίας του ΕΥ, «η Ευ – κίνηση ιδρύεται στο όνομα των “αόρατων” δουλευταράδων που ιδρώνουν την φανέλα τής ευδαιμονίας, που φροντίζουν την υπόληψη τους με τα χέρια λερωμένα, που διεκδικούν την ευτυχία τους, δίχως ντροπή για τα λάθη και τα πάθη τους».
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr