Πίσω από τα αιματηρά επεισόδια που εκτυλίχθηκαν ανάμεσα στους κουκουλοφόρους και στους διαδηλωτές του ΠΑΜΕ, την Πέμπτη στην πλατεία Συντάγματος, και είχαν ως συνέπεια να χάσει τη ζωή του από ανακοπή καρδιάς ο 53χρονος οικοδόμος Δ. Κοτζαρίδης, αναδεικνύεται μία από τις χειρότερες πλευρές της δράσης που αναπτύσσουν τα τελευταία χρόνια διάφορες ομάδες του αυτοαποκαλούμενου αντιεξουσιαστικού χώρου. Η εικόνα της Πέμπτης αποτελεί μια ακόμη επικίνδυνη παράσταση. Ωστόσο, η ΕΛ.ΑΣ. είχε τη μικρότερη συμμετοχή. Μάλιστα, αστυνομικοί των ΜΑΤ δήλωσαν στην «Κ» ότι οι διμοιρίες τους δεν επενέβησαν άμεσα στα επεισόδια κατόπιν αιτήματος των μελών του ΠΑΜΕ.
Η επικίνδυνη όψη των κουκουλοφόρων
28" χρόνος ανάγνωσης
![η-επικίνδυνη-όψη-των-κουκουλοφόρων-0](https://www.kathimerini.gr/k-default-image.jpg)