Τρεις άνθρωποι έχασαν τη ζωή τους την Πέμπτη σε τροχαίο δυστύχημα στην Κεφαλονιά.
Νεκροί είναι ένας 20χρονος και μία 16χρονη που επέβαιναν σε μοτοσικλέτα και ένας 80χρονος, ο οποίος ήταν πεζός.
Το δυστύχημα σημειώθηκε στην επαρχιακή οδό Κοκυλίων – Πεσσάδας.
Κατά το τοπικό μέσο ekefalonia.gr, η μηχανή κατευθυνόταν προς τις Κεραμειές, όταν υπό αδιευκρίνιστα αίτια ο αναβάτης έχασε τον έλεγχο, με τη μοτοσικλέτα να πέφτει πάνω στον 80χρονο που βρισκόταν στην άκρη του δρόμου.
Σύμφωνα με το ίδιο μέσο, ο 80χρονος βρήκε ακαριαίο θάνατο λόγω της σφοδρής σύγκρουσης, ενώ λίγο αργότερα υπέκυψαν στα τραύματά τους ο 20χρονος και η 16χρονη.
Με πληροφορίες από ekefalonia.gr