Εκπαίδευση στελεχών των ενόπλων δυνάμεων της Ουκρανίας πραγματοποιήθηκε στο 120ο Σχολείο Αυτοδυτών που διεξήχθη από τη Σχολή Υποβρυχίων Καταστροφών (ΣΥΚ).
Η εν λόγω εκπαίδευση που διεξήχθη από τη Δευτέρα 08 Νοεμβρίου έως την Παρασκευή 10 Δεκεμβρίου 2021 περιελάμβανε την εκμάθηση καταδύσεων ατμοσφαιρικού αέρα και πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις της Διοίκησης Υποβρυχίων Καταστροφών και στην ευρύτερη θαλάσσια περιοχή του Ναυτικού Οχυρού Σκαραμαγκά.
![Στελέχη του ουκρανικού στρατού εκπαιδεύτηκαν στη σχολή υποβρυχίων καταστροφών-1](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2021/12/002-5.jpg?1639753052374)
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr