Ένα όπλο εντόπισε ιδιώτης, χθες το μεσημέρι, στη θαλάσσια περιοχή της παραλίας μπροστά από το Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας και ειδοποίησε το Γραφείο Ασφάλειας του Κεντρικού Λιμεναρχείου Πειραιά.
Το όπλο, που έφερε εμφανή σημάδια διάβρωσης, είναι υποπολυβόλο διαμετρήματος 9×19 mm και εντοπίστηκε άνευ γεμιστήρα και φυσιγγίων, ενώ στη συνέχεια παραδόθηκε στην οικεία Λιμενική Αρχή.
Από το Κεντρικό Λιμεναρχείο Πειραιά, που διενεργεί την προανάκριση, το ανωτέρω όπλο πρόκειται να αποσταλεί στην αρμόδια Υπηρεσία για περαιτέρω εξέταση.
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr