Σε εξέλιξη είναι οι εργασίες για την αποκατάσταση της προσβασιμότητας με ΙΧ οχήματα προς τα χωριά Ραμνή, Καρές και Μελιδόνι τού Δήμου Αποκορώνου, όπως δήλωσε μιλώντας στην ΕΡΤ Χανίων ο Δήμαρχος Αποκορώνου Χαράλαμπος Κουκιανάκης.
Όπως είπε χαρακτηριστικά «ο Δήμος Αποκορώνου είναι σε πλήρη ετοιμότητα, έχοντας θέσει 3 δικά του μηχανήματα και χειριστές και 5 εκμισθωμένα μηχανήματα έργων ιδιωτών. Με τη στήριξη της Αντιπεριφέρειας Χανίων στο επαρχιακό οδικό δίκτυο και της Περιφέρειας Κρήτης σε παλαιά και νέα εθνική οδό, και τη συνολική συμβολή 14 μηχανημάτων έργων, έχουμε τη δυνατότητα άμεσης ανταπόκρισης όπου παραστεί ανάγκη».
Ο Δήμαρχος έκανε έκκληση στους κατοίκους του Αποκόρωνα να περιορίσουν τις άσκοπες μετακινήσεις όσο διαρκούν τα έντονα φαινόμενα.
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr