Σε τροποποίηση του προγράμματος λειτουργίας των σχολικών μονάδων προχώρησαν δήμαρχοι περιοχών της Δυτικής Μακεδονίας λόγω των χαμηλών θερμοκρασιών και του παγετού που επικρατεί.
Στην ΠΕ Φλώρινας οι σχολικές μονάδες θα παραμείνουν κλειστές, στον δήμο Φλώρινας και στον δήμο Αμυνταίου, ενώ η έναρξη των μαθημάτων στον δήμο Πρεσπών θα γίνει στις 9.15 πμ.
Στην ΠΕ Κοζάνης κλειστές θα παραμείνουν οι σχολικές μονάδες στον Δήμο Εορδαίας, ενώ στους Δήμους Βοίου, Κοζάνης, Βελβεντού, και Σερβίων τα μαθήματα θα ξεκινήσουν στις 10.00 πμ.
Στην ΠΕ Καστοριάς και στους δήμους Άργους Ορεστικού και Νεστορίου, τα μαθήματα θα ξεκινήσουν στις 9.15 πμ, ενώ στον δήμο Καστοριάς η έναρξη θα γίνει στις 10 πμ.
Στην ΠΕ Γρεβενών και στους δήμους Γρεβενών και Δεσκάτης, η έναρξη των μαθημάτων θα γίνει στις 10.00 πμ.
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr