Με μικροπροβλήματα αποχαιρετά την Κρήτη η κακοκαιρία «Ελπίδα» μετά το σαρωτικό πέρασμά της.
Μέχρι και τα ξημερώματα έπεσαν μεγάλες ποσότητες χιονιού στα ορεινά του νησιού, ωστόσο δεν υπάρχουν σημαντικά προβλήματα στο οδικό δίκτυο της Ανατολικής Κρήτης, με εξαίρεση το δρόμο προς το Οροπέδιο Λασιθίου, τόσο από το Ηράκλειο όσο και από τον Άγιο Νικόλαο.
Χθες Τετάρτη, πραγματοποιήθηκε επιχείρηση απεγκλωβισμού κτηνοτρόφου που είχε αποκλειστεί στο ποιμνιοστάσιό του, στην περιοχή του Ζαρού, στο δήμο Φαιστού.
Παράλληλα, χθες ολοκληρώθηκε επιτυχώς και ο απεγκλωβισμός 60χρονου κτηνοτρόφου από την περιοχή Άγιος Μανώλης, του Οροπεδίου Λασιθίου, που είχε αποκλειστεί στο ποιμνιοστάσιο του και δεν μπορούσε να κατέβει στο χωριό του.
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr