Συγκλονίζουν τα νέα στοιχεία που έρχονται στο φως σχετικά με τις συνθήκες θανάτου του 73χρονου στο Τζάνε της Δ.Ε. Πεταλιδίου του δήμου Μεσσήνης.
Σύμφωνα με πληροφορίες της ΕΡΤ ο ηλικιωμένος άνδρας που κατέληξε τις μεσημβρινές ώρες της περασμένης Πέμπτης, έφερε πολλαπλά τραύματα από βαρύ μεταλλικό αντικείμενο στο κεφάλι και όλο του το σώμα, ωστόσο ο θάνατος φαίνεται πως επήλθε από στραγγαλισμό.
Υπενθυμίζουμε, ότι ο 73χρονος, που δεν είχε δώσει σημεία ζωής από την περασμένη Πέμπτη, βρέθηκε νεκρός μέσα στο κτήμα του στο Τζάνε, από συγγενικό του πρόσωπο το μεσημέρι του Σαββάτου.
Ήδη η αστυνομία έχει προχωρήσει σε τρεις προσαγωγές, ενός άνδρα 68 ετών και των δυο γιων του 38 & 39 ετών αντίστοιχα, ελληνικής καταγωγής, οι οποίοι φέρεται να είχαν οικονομικές διαφορές με το θύμα. Αναμένονται δε και επίσημες ανακοινώσεις από την αστυνομική διεύθυνση Μεσσηνίας.
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr