Την καταδίκη του για το νέο οπαδικό επεισόδιο που σημειώθηκε την περασμένη Κυριακή, αυτή τη φορά στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης, εκφράζει με ανάρτησή του στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ο δήμαρχος, Παντελής Τσακίρης.
«Τέτοια νοσηρά φαινόμενα που συμβαίνουν μάλιστα τόσο συχνά τον τελευταίο καιρό οφείλουν να μας προβληματίσουν όλους και μας οδηγούν σε διαρκή επαγρύπνηση, ώστε να μπει τέλος στη βία», τονίζει μεταξύ άλλων στην ανάρτησή του ο δήμαρχος Ωραιοκάστρου.