Στη σύλληψη τριών ανδρών οι οποίοι κατηγορούνται για παράβαση της νομοθεσίας περί όπλων και βία κατά υπαλλήλων προχώρησαν το βράδυ της Κυριακής (1/5) αστυνομικοί της ΟΠΚΕ στο Ζεφύρι.
Ειδικότερα, οι αστυνομικοί οι οποίοι περιπολούσαν στην περιοχή του Ζεφυρίου, έπειτα από καταγγελία για διατάραξη κοινής ησυχίας από γλέντι ομάδας ατόμων, μετέβησαν στο σημείο όπου αντιλήφθηκαν συνεχόμενους πυροβολισμούς.
Άμεσα και παρά την αντίδρασή τους, ακινητοποίησαν τρεις από τους εμπλεκόμενους στο ανωτέρω περιστατικό και τους οδήγησαν στο Τμήμα Ασφαλείας Ζεφυρίου, όπου και συνελήφθησαν. Στην κατοχή ενός εκ των συλληφθέντων, βρέθηκε και κατασχέθηκε πιστόλι κρότου και επτά κάλυκες.
Οι συλληφθέντες, με τη δικογραφία που σχηματίστηκε σε βάρος τους, οδηγήθηκαν στον κ. Εισαγγελέα Πρωτοδικών Αθηνών.
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr