Χειροπέδες σε έναν άνδρα σε περιοχή του Δήμου Φαιστού, πέρασαν το πρωί της Τρίτης στελέχη του Αστυνομικού Τμήματος της περιοχής, καθώς ο συλληφθείς κατηγορείται για παραβάσεις της νομοθεσίας περί ναρκωτικών ουσιών.
Η σύλληψη έγινε στη διάρκεια ερευνών στο σπίτι του, αλλά και σε παρακείμενο χώρο όπου βρέθηκαν και κατασχέθηκαν 610 γραμμάρια κάνναβη και τέσσερα δενδρύλλια κάνναβης σε ισάριθμες γλάστρες, ύψους έως 170cm, ευρισκόμενα στο στάδιο της ανάπτυξης. Η προανάκριση διενεργείται από το Αστυνομικό Τμήμα Φαιστού.
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr