Ξεπέρασε τους 40 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία το μεσημέρι της Τετάρτης, για πρώτη φορά μέσα στο 2022. Οι σταθμοί του δικτύου του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών / meteo.gr που κατέγραψαν τις υψηλότερες μέγιστες θερμοκρασίες, ήσαν της Αγίας Τριάδας Φθιώτιδας (40,4 βαθμοί), της Λάρισας (39,6), του Λευκοχωρίου Φθιώτιδας (39,6), των Αγίων Θεοδώρων Κορινθίας (39,6) και της Στυλίδας Φθιώτιδας (39,4).
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr