Υπό μερικό έλεγχο τέθηκε, σύμφωνα με την Πυροσβεστική, η φωτιά που εκδηλώθηκε τις απογευματινές ώρες σε δασική έκταση, ανάμεσα στις περιοχές Κατσομαλιαρέικα και Άγιος Γεώργιος, του Δήμου Πύργου, στην Ηλεία.
Υπό μερικό έλεγχο τέθηκε η #πυρκαγιά σε δασική έκταση στη Δ.Ε. Ωλένης του Πύργου-Ηλείας.
— Πυροσβεστικό Σώμα (@pyrosvestiki) July 13, 2022
Στο σημείο εξακολουθούν να επιχειρούν ισχυρές πυροσβεστικές δυνάμεις, προκειμένου να θέσουν υπό πλήρη έλεγχο την φωτιά και να αντιμετωπίσουν τυχόν αναζωπυρώσεις.
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr