Το τελευταίο αντίο πρόκειται να πουν σήμερα συγγενείς και φίλοι στη 19χρονη ναυτική δόκιμο, η οποία άφησε την τελευταία της πνοή σε νοσοκομείο της Ιταλίας όπου μεταφέρθηκε μετά από πυρετό που παρουσίασε κατά τη διάρκεια εκπαιδευτικού ταξιδιού του Πολεμικού Ναυτικού.
Η σωρός της έφθασε το απόγευμα της Τετάρτης (31/8) με C130 στην 110 ΠΜ στη Λάρισα και στη συνέχεια μετά από επιθυμία των γονιών της, στο σπίτι τους, στη συνοικία Παπασταύρου.
Η κηδεία της θα γίνει στις 13.00 το μεσημέρι στον μητροπολιτικό ναό του Αγίου Αχιλλίου όπου και θα παιχτεί και η τελευταία πράξη του δράματος που έχει βυθίσει στο πένθος ολόκληρη την πόλη της Λάρισας.
Σύμφωνα με την ΕΡΤ, στη νεκρώσιμη ακολουθία αναμένεται να παραστούν ο αρχηγός του ΓΕΝ αντιναύαρχος Στυλιανός Πετράκης, ο διοικητής της Σχολής Ναυτικών Δοκίμων υποναύαρχος Ιωάννης Πάττας και συμμαθητές της 19χρονης από τη Σχολή.
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr