Το τελευταίο αντίο στην ηθοποιό Μάρθα Καραγιάννη είπαν το μεσημέρι της Τετάρτης φίλοι και καλλιτέχνες και συνεργάτες. Η κηδεία της πραγματοποιήθηκε στο Πρώτο Νεκροταφείο Αθηνών ενώ η σορός θα μεταφερθεί στο αποτεφρωτήριο της Ριτσώνας προκειμένου να αποτεφρωθεί σύμφωνα με την δική της επιθυμία.
Παρόντες μεταξύ άλλων στην τελετή ήταν ο ψυχίατρος και πολύ καλός της φίλος Δημήτρης Σούρας, ο Σπύρος Μπιμπίλας, η Σωζώ Σαπουντζάκη καθώς και ο πρώην ποδοσφαιριστής Βασίλης Κωνσταντίνου ο οποίος μοιράστηκε με την Μάρθα Καραγιάννη 12 χρόνια της ζωής του.
![Μάρθα Καραγιάννη: Σε κλίμα συγκίνησης το τελευταίο αντίο στην αγαπημένη ηθοποιό-1](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2022/09/marthakaragianni-1.jpg?1663841845517)
![Μάρθα Καραγιάννη: Σε κλίμα συγκίνησης το τελευταίο αντίο στην αγαπημένη ηθοποιό-2](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2022/09/marthakaragianni2.jpg?1663841867372)
![Μάρθα Καραγιάννη: Σε κλίμα συγκίνησης το τελευταίο αντίο στην αγαπημένη ηθοποιό-3](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2022/09/marthakaragianni3.jpg?1663841886333)
![Μάρθα Καραγιάννη: Σε κλίμα συγκίνησης το τελευταίο αντίο στην αγαπημένη ηθοποιό-4](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2022/09/marthakaragianni4.jpg?1663841904789)
![Μάρθα Καραγιάννη: Σε κλίμα συγκίνησης το τελευταίο αντίο στην αγαπημένη ηθοποιό-5](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2022/09/marthakaragianni6.jpg?1663841921277)
(Φωτογραφίες: ΙΝΤΙΜΕ NEWS)