Ειδική επιχείρηση για την καταπολέμηση της εγκληματικότητας πραγματοποιήθηκε, από αστυνομικούς της Ομάδας ΔΙΑΣ, το περασμένο Σάββατο (22/10), στην ευρύτερη περιοχή του Αγίου Παντελεήμονα, ενώ πραγματοποιήθηκαν και έξι συλλήψεις, που αφορούν σε παραβάσεις του νόμου περί όπλων, ναρκωτικών, αλλοδαπών και για πλαστογραφία.
Σημειώνεται, ότι κατά τη διάρκεια της επιχείρησης διενεργήθηκε έλεγχος σε 41 άτομα, εννέα Έλληνες και 32 αλλοδαπούς, καθώς και σε πέντε οχήματα, ενώ προσήχθησαν 28 άτομα.
Σε έρευνες που πραγματοποιήθηκαν, βρέθηκαν και κατασχέθηκαν 5,4 γραμμάρια ηρωίνης, επτά πλαστές άδειες διαμονής, λοστός, πλήθος δοχείων που περιείχαν εύφλεκτη ύλη, αναδιπλούμενος σουγιάς και μαχαίρι.
Προανάκριση διενεργούν το Αστυνομικό Τμήμα και το Τμήμα Ασφαλείας Αγίου Παντελεήμονα.
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr