Την 115 πτέρυγα Μάχης (115ΠΜ), στην αεροπορική βάση της Σούδας επισκέφθηκε ο αρχηγός ΓΕΑ, αντιπτέραρχος Θεμιστοκλής Μπουρολιάς, στο πλαίσιο της διεξαγωγής της διεθνούς αεροπορικής άσκησης «FALCON EYE III» που ολοκληρώθηκε σήμερα.
![Falcon Eye 3: Ολοκληρώθηκε η αεροπορική άσκηση Ελλάδας – Σ.Αραβίας-1](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2022/11/falcon2.jpg?1668786864250)
Χθες, ο αρχηγός ΓΕΑ είχε συνάντηση με τον αρχηγό της Πολεμικής Αεροπορίας του Βασιλείου της Σαουδικής Αραβίας (RSAF), αντιπτέραρχο Turki bin Bandar, ενώ συμμετείχε σε εκπαιδευτική πτήση εναέριας μάχης 2 F-16 Block 52+ της 340 Μοίρας εναντίον 2 F-15 της RSAF.
![Falcon Eye 3: Ολοκληρώθηκε η αεροπορική άσκηση Ελλάδας – Σ.Αραβίας-2](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2022/11/falcon3.jpg?1668786881697)
![Falcon Eye 3: Ολοκληρώθηκε η αεροπορική άσκηση Ελλάδας – Σ.Αραβίας-3](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2022/11/falcon4.jpg?1668786889193)
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr