Εντονο μποτιλιάρισμα σημειώνεται αυτή την ώρα στην άνοδο του Κηφισού, με τις ταχύτητες των οχημάτων να είναι ιδιαιτέρως χαμηλές κατά μήκος εφτά χιλιόμετρων.
Τα προβλήματα εντοπίζονται από το ύψος της παραλιακής έως και τη Λένορμαν, εξαιτίας ακινητοποιημένων οχημάτων. Αυξημένη είναι η κίνηση και στην κάθοδο του Κηφισού, μετά τη γέφυρα Μεταμόρφωσης έως και τη Νέα Φιλαδέλφεια.
Προβλήματα καταγράφονται και στη λεωφόρο Κηφισίας, ανά τμήματα και στα δύο ρεύματα, στην Κατεχάκη, στο ρεύμα προς Ηλιούπολη, και στο κέντρο της Αθήνας στην άνοδο της Βασιλίσσης Σοφίας, την κάθοδο της Βασιλέως Κωνσταντίνου και τη Σταδίου.
Χαμηλές είναι οι ταχύτητες και στην παραλιακή, από το παλαιό αεροδρόμιο στο ρεύμα προς Πειραιά.
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr