Αίσιο τέλος είχε η περιπέτεια της 16χρονης Αννας Μαρίας Γ. που φιλοξενείτο σε δομή φιλοξενίας στη Νέα Σμύρνη. Τα ευχάριστα νέα έκανε γνωστά το «Χαμόγελο του Παιδιού».
Σύμφωνα με την ανακοίνωση του «Χαμόγελου του Παιδιού», η περιπέτεια της Άννας Μαρίας Γ., 16 ετών, έληξε, δίνοντας τέλος στην αγωνία των δικών της ανθρώπων που την αναζητούσαν. Η Άννα Μαρία Γ. βρέθηκε και είναι καλά στην υγεία της.
Η 16χρονη είχε εξαφανιστεί πριν από περίπου δύο εβδομάδες, στις 8 Μαρτίου, από δομή φιλοξενίας στη Νέα Σμύρνη.
«To Χαμόγελο του Παιδιού» θα βρίσκεται κοντά στην Αννα Μαρία Γ. και την οικογένειά της για την παροχή ψυχολογικής υποστήριξης και οτιδήποτε άλλο χρειαστεί.
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr