Χειροπέδες σε 45χρονο, ο οποίος επιχείρησε να ληστέψει με αεροβόλο όπλο περίπτερο στην οδό Κωνσταντινουπόλεως, ανατολικά της Θεσσαλονίκης, πέρασαν αστυνομικοί, τα ξημερώματα της Πρωτομαγιάς.
Ουσιαστική υπήρξε η συμβολή του υπαλλήλου του περιπτέρου, ο οποίος κατάφερε να ακινητοποιήσει τον ένοπλο, καλώντας στη συνέχεια την Άμεση Δράση.
Από την αστυνομική έρευνα προέκυψε ότι ο 45χρονος είχε διαπράξει από τις αρχές του έτους τέσσερις ληστείες σε καταστήματα καφέ – take away κι άλλη μια απόπειρα σε βενζινάδικο, όλες στην περιοχή της Ανάληψης.
Video: ΕΡΤ
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr