Νεκρή εντοπίστηκε μία γυναίκα το πρωί της Δευτέρας (22/5) στη θαλάσσια περιοχή της Α’ μαρίνας Γλυφάδας.
Στην περιοχή μετέβη περιπολικό σκάφος του Λ.Σ. – ΕΛ.ΑΚΤ. και στελέχη της οικείας λιμενικής Αρχής, όπου ανέσυραν τη σορό της γυναίκας σε οικεία προβλήτα. Πρόκειται για μία 71χρονη ημεδαπή.
Η 71χρονη μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ στο Γενικό Νοσοκομείο «Ασκληπιείο» Βούλας, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός της, ενώ η σορός πρόκειται να μεταφερθεί στο Εργαστήριο Ιατροδικαστικής και Τοξικολογίας της Ιατρικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α. για τη διενέργεια νεκροψίας – νεκροτομής.
Προανάκριση διενεργείται από το Λιμεναρχείο Σαρωνικού.
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr