Ξεκίνησε η κατεδάφιση τμήματος των πολεοδομικών παρανομιών που έχουν καταγραφεί στο μπιτς μπαρ Nammos, στην παραλία Ψαρού της Μυκόνου.
Σημειώνεται ότι οι κατεδαφίσεις γίνονται αυτοβούλως από την επιχείρηση.
![Μύκονος: Μπήκαν μπουλντόζες στο Nammos-1](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/myk-.jpg?1685605906550)
Υπενθυμίζεται ότι, όπως είχε μεταδώσει προχθές η «Κ», τον δρόμο για την αυτόβουλη κατεδάφιση τμήματος των παρανομιών του Nammos είχε ανοίξει το υπουργείο Περιβάλλοντος.
![Μύκονος: Μπήκαν μπουλντόζες στο Nammos-2](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2023/06/myk-2-1.jpg?1685605915814)
Με έγγραφό του, είχε δώσει εντολή στην Υπηρεσία Δόμησης Σύρου να άρει την εντολή διακοπής εργασιών που είχε επιβληθεί ώστε η επιχείρηση να μπορέσει να προχωρήσει στην απομάκρυνση των παράνομων κατασκευών.