Κρατούμενος παραμένει ένας άνδρας 31 ετών που συνελήφθη την Τρίτη (20/6) έπειτα από καταγγελία της συζύγου του ότι την έδειρε τόσο που την οδήγησε στο Νοσοκομείο και μάλιστα μπροστά στο επτά μηνών κοριτσάκι τους.
Χθες η γυναίκα εμφανίστηκε στο Αυτόφωρο Τριμελές Πλημμελειοδικείο Βόλου μαζί με το μωρό και το χέρι στο γύψο και δεν δέχθηκε την πρόταση του συνηγόρου του συζύγου της να ακολουθηθεί η διαδικασία της διαμεσολάβησης.
Σύμφωνα με την ΕΡΤ, η γυναίκα δήλωσε στο δικαστήριο ότι δεν είναι η πρώτη φορά που τη δέρνει ο σύζυγός της προσθέτοντας ότι φοβάται να μένει μαζί του.
Ο 31χρονος απέδωσε τη συμπεριφορά του στη ζήλια, αλλά δεν ζήτησε καν συγγνώμη, ενώ εξεμάνη όταν πληροφορήθηκε ότι θα μείνει κρατούμενος μέχρι αύριο Παρασκευή που είναι η δίκη του.
Με πληροφορίες από ΕΡΤ
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr