Ωρες αγωνίας για ένα 12χρονο αγόρι που ανασύρθηκε χωρίς τις αισθήσεις του από παραλία στη Γεωργιούπολη όπου έκανε μπάνιο.
Σύμφωνα με την ΕΡΤ, το παιδί έβγαλε στην ακτή ο ναυαγοσώστης με τη βοήθεια λουόμενων. Στο σημείο έσπευσε ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ με τους διασώστες να καταφέρνουν να το επαναφέρουν στη ζωή.
Διεκομίσθη στο νοσοκομείο Ρεθύμνου, όμως λόγω της σοβαρότητας της κατάστασής του, οι γιατροί έκριναν αναγκαία τη μεταφορά του στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας Παίδων του πανεπιστημιακού νοσοκομείου Ηρακλείου.