Νεκρός βρέθηκε ο 45χρονος βοσκός που αγνοούνταν νωρίτερα την Τετάρτη, στην περιοχή Άγιος Γεώργιος Φερρών Μαγνησίας.
Σύμφωνα με πληροφορίες, ο 45χρονος μαζί με τον αδελφό του είχαν βγάλει τα πρόβατά τους στον Άγιο Γεώργιο Φερρών όταν βρέθηκαν αντιμέτωποι με τις φλόγες. Ο ένας εκ των δύο αδελφών έφυγε έγκαιρα, ενώ ο δεύτερος αποφάσισε να μείνει για να οδηγήσει το κοπάδι πιο ψηλά στο βουνό.
Οι φλόγες εγκλώβισαν τον 45χρονο και δυστυχώς βρέθηκε απανθρακωμένος. Σημειώνεται ότι στη συγκεκριμένη περιοχή είχε σταλεί μήνυμα από το 112.