Συγγενείς και φίλοι αποχαιρετούν αυτήν την ώρα τον ανθυποσμηναγό Περικλή Στεφανίδη, συγκυβερνήτη του Canadair που συνετρίβη στην Εύβοια.
![Πτώση Canadair: Το «τελευταίο αντίο» στον Περικλή Στεφανίδη-1](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2023/07/3917925.jpg?1690467502829)
Η εξόδιος ακολουθία πραγματοποιείται στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου Παλαιού Αγιονερίου στο Κιλκίς. Στην κηδεία παρευρίσκονται ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης και ο υπουργός Εθνικής Αμυνας, Νίκος Δένδιας.
![Πτώση Canadair: Το «τελευταίο αντίο» στον Περικλή Στεφανίδη-2](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2023/07/3917794.jpg?1690467571380)
Σην εκκλησία βρίσκεται και άγημα της Πολεμικής Αεροπορίας για την απόδοση τιμών.
![Πτώση Canadair: Το «τελευταίο αντίο» στον Περικλή Στεφανίδη-3](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2023/07/3917785.jpg?1690467634788)
Σημειώνεται πως η κηδεία του δεύτερου πιλότου του Canadair, του 34χρονου σμηναγού Χρήστου Μουλά, θα τελεστεί το πρωί της Παρασκευής στην εκκλησία του Αγίου Σεργίου στο Γαβαλοχώρι Αποκορώνα Χανίων.