Σε μια κίνηση ανθρωπιάς προχωρά ο θρύλος του μπάσκετ, Νίκος Γκάλης, προκειμένου να σταθεί στο πλευρό των πληγέντων από τις καταστροφικές πλημμύρες στη Θεσσαλία.
Οπως έκανε γνωστό μέσω ανάρτησής του στο Facebook, ο Νίκος Γκάλης προχωρά στη δημοπρασία μιας υπογεγραμμένης φανέλας της Εθνικής ομάδας, όπως κάνει κάθε χρόνο, σκοπεύοντας ωστόσο φέτος να διαθέσει τα έσοδα για τη στήριξη των πλημμυροπαθών.
![Νίκος Γκάλης: Δημοπρατεί φανέλα για τους πληγέντες της Θεσσαλίας-1](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2023/09/384487116_868938504603736_2736775393332761204_n.jpg?1695828987350)
«Οπως κάθε χρόνο στηρίζω το Charity Idols με τη διάθεση μιας υπογεγραμμένης φανέλας της Εθνικής Ομάδας από την NG συλλογή μου για τη δημοπρασία τους. Τα έσοδα θα διατεθούν στους πληγέντες της Θεσσαλίας. Ελπίζω σε θερμή ανταπόκριση και σας ευχαριστώ!», ανέφερε χαρακτηριστικά.