Συγγενείς και φίλοι θα πουν σήμερα (17:00 στη Θέρμη της Θεσσαλονίκης) το τελευταίο «αντίο» στον Γιάννη Ιωαννίδη.
Η σορός του εμβληματικού προπονητή, ο θάνατος του οποίου την Τετάρτη (4/10) συγκλόνισε το πανελλήνιο, λίγο πριν οδηγηθεί στην τελευταία της κατοικία, θα σταματήσει στο Αλεξάνδρειο Μέλαθλο.
Στις 15.30, ειδικότερα, έχει αποφασιστεί να βρίσκεται στον χώρο που ο Γιάννης Ιωαννίδης, ως τεχνικός προ ετών του Αρη, θεωρούσε «σπίτι» του. Το «παρών» στη διαδικασία, στο γήπεδο, θα δώσουν η διοίκηση της ΚΑΕ Αρης, το αγωνιστικό τμήμα της ομάδας, παλαίμαχοι καλαθοσφαιριστές που συνέδεσαν το όνομά τους με τον Γιάννη Ιωαννίδη και φίλαθλοι του συλλόγου.