Με αμειωτη ένταση συνεχίζονται οι έρευνες για τον εντοπισμό του 45χρονου ψαροτουφεκά από τα Πραιτώρια του Ηρακλείου, τα ίχνη του οποίου αγνοούνται από το βράδυ της Τετάρτης.
Σύμφωνα με την ΕΡΤ, εντοπίστηκε το ψαροτούφεκό του σε βάθος περίπου δέκα μέτρων, δυτικά της Μονής Κουδουμά, στη Ελιγιά, στο νότιο Ηράκλειο. Ειδικότερα, το ψαροτούφεκο βρέθηκε «σφηνωμένο» σε βράχο και μάλιστα, μαζί με το ψάρι που είχε «χτυπήσει» ο 45χρονος.
Για τον εντοπισμό του 45χρονου που είναι πατέρας 4 παιδιών, ναυαγοσωστικό του Λ.Σ. ξεκίνησε από τον Λιμενικό Σταθμό Αγίας Γαλήνης Ρεθύμνου. Τις έρευνες συνδράμουν επίσης δύτης με ιδιωτικό σκάφος, ένα επαγγελματικό αλιευτικό, ελικόπτερο, drone και δύτες της 3ης ΕΜΑΚ.