Εξιχνιάστηκε ένοπλη ληστεία που σημειώθηκε στην περιοχή του Μαρκόπουλου τον περασμένο Δεκέμβριο.
Συγκεκριμένα, ταυτοποιήθηκαν και συνελήφθησαν οι δύο δράστες, 37 και 41 ετών, και σε βάρος τους σχηματίστηκε δικογραφία για ληστεία κατά συναυτουργία και παράβαση της νομοθεσίας περί όπλων και περί ναρκωτικών.
Το μεσημέρι της 20ής Δεκεμβρίου, οι κατηγορούμενοι εισέβαλαν σε κατάστημα ταχυμεταφορών στο Μαρκόπουλο, και με την απειλή όπλου αφαίρεσαν χρηματικό ποσό. Στη συνέχεια διέφυγαν με δίκυκλο.