Νέο επεισόδιο μεταξύ ανηλίκων σημειώθηκε σε σχολείο, στην περιοχή των Αγίων Αναργύρων.
Σύμφωνα με καταγγελία, δύο μαθήτριες του ΕΠΑΛ της περιοχής έσπρωξαν και χτύπησαν επανειλημμένα μία 17χρονη συμμαθήτριά τους, ενώ μία άλλη ανήλικη κατέγραφε την επίθεση σε βίντεο.
Σε βάρος των δύο κοριτσιών σχηματίστηκε δικογραφία για σωματικές βλάβες και εξύβριση, ενώ σε βάρος της τρίτης για παράβαση της νομοθεσίας περί προσωπικών δεδομένων.