Δύο νεαροί, ηλικίας 23 και 24 ετών, συνελήφθησαν από τους αστυνομικούς για το επεισόδιο με οπαδικά κίνητρα που σημειώθηκε αργά το βράδυ της Δευτέρας σε περιοχή της Νέας Μηχανιώνας στη Θεσσαλονίκη.
Οπως αναφέρει το makthes.gr, μέσα στην ημέρα αναμένεται να οδηγηθούν στον εισαγγελέα, ενώ συνεχίζονται οι έρευνες για την εμπλοκή και άλλων ατόμων.
Υπενθυμίζεται ότι το βράδυ της Δευτέρας δύο άνδρες οι οποίοι φορούσαν μπλούζες με διακριτικά γνωστής ομάδας της Θεσσαλονίκης δέχτηκαν επίθεση από ομάδα περίπου 10-15 ατόμων.
Οι δράστες, αφού τους χτύπησαν, στη συνέχεια πήραν τη ζακέτα ενός από τα θύματα η οποία έφερε διακριτικά ομάδας. Στη συνέχεια, τράπηκαν σε φυγή.