Το πόρισμα της ιατροδικαστικής εξέτασης αναμένει η Αστυνομία σχετικά με τα ακριβή αίτια θανάτου ενός αλλοδαπού, ηλικίας περίπου 50 ετών, που βρέθηκε νεκρός σήμερα το πρωί μέσα σε πηγάδι στην περιοχή Φακίστρα της Μεσσήνης. Παράλληλα, ερευνώνται και οι συνθήκες κάτω από τις οποίες βρέθηκε ο άνδρας μέσα στο πηγάδι.
Σύμφωνα με την Αστυνομία, οικείο πρόσωπο του αλλοδαπού ενημέρωσε χθες το βράδυ τις Αρχές ότι είχαν χαθεί τα ίχνη του και αμέσως μετά ξεκίνησαν οι έρευνες για τον εντοπισμό του.
Τελικά, σήμερα το πρωί εντοπίστηκε η σορός του αλλοδαπού μέσα σε πηγάδι, έπειτα από τις έρευνες στις οποίες συμμετείχαν πυροσβέστες και μέλη της Ορειβατικής Ομάδας Ερευνας και Διάσωσης της 6ης ΕΜΑΚ από την Πάτρα.