Ενας 19χρονος συνελήφθη στο πλαίσιο του αυτοφώρου το μεσημέρι της Τετάρτης για διακίνηση ναρκωτικών στην περιοχή του Παλαιού Φαλήρου και συγκεκριμένα έξω από σχολείο.
Σύμφωνα με την αστυνομία, ο νεαρός ημεδαπός κατηγορείται για παράβαση της νομοθεσίας περί εξαρτησιογόνων ουσιών και βία κατά υπαλλήλων.
Επειτα από διερεύνηση πληροφοριών, σχετικά με τη δράση του κατηγορούμενου στη διακίνηση ακατέργαστης κάνναβης στην περιοχή του Παλαιού Φαλήρου και συγκεκριμένα έξω από δημοτικό σχολείο, εντοπίστηκε ο κατηγορούμενος και πιστοποιήθηκε η εγκληματική του δράση.
Ειδικότερα αστυνομικοί κάλεσαν σε έλεγχο τον 19χρονο, ο οποίος στη θέα τους επιχείρησε να διαφύγει και απώθησε τους αστυνομικούς, οι οποίοι τον ακινητοποίησαν.
Στην κατοχή του βρέθηκε και κατασχέθηκε ποσότητα ακατέργαστης κάνναβης βάρους -268,9- γραμμ. διαμοιρασμένη σε πέντε νάιλον συσκευασίες.
Ο συλληφθείς οδηγήθηκε στον αρμόδιο εισαγγελέα.