Χωρίς αποτέλεσμα είναι οι μέχρι τώρα έρευνες για τον εντοπισμό ενός 27χρονου, ο οποίος είχε πάει για υποβρύχιο ψάρεμα στην παραλία του Λαμπιρίου, κοντά στο Αίγιο.
Ειδικότερα, σύμφωνα με το Λιμενικό, στις έρευνες μετέχουν δύο περιπολικά σκάφη και περιπολικό πλοίο του Λιμενικού, ιδιωτικά σκάφη, καταδυτικά κέντρα, καθώς και ιδιώτης δύτης.
Επίσης, περιπολικό όχημα του Λιμενικού και εθελοντές πραγματοποίησαν έρευνες στην παραλιακή περιοχή, ενώ στις προσπάθειες για τον εντοπισμό του 27χρονου συνέδραμε και ελικόπτερο της Πολεμικής Αεροπορίας.