Δύο διαφορετικές εστίες πυρκαγιάς, σε χαμηλή βλάστηση, έχουν ξεσπάσει το πρωί της Δευτέρας στο Μαρκόπουλο Αττικής.
Σύμφωνα με την ενημέρωση της Πυροσβεστικής, στο σημείο επιχειρούν 35 πυροσβέστες με 1 ομάδα πεζοπόρου της 1ης ΕΜΟΔΕ, 9 οχήματα, ενώ κινητοποιήθηκαν 3 Α/Φ και 1 Ε/Π.
Επίσης, υπάρχει συνδρομή από εθελοντές πυροσβέστες και υδροφόρες ΟΤΑ.
Σε δύο διαφορετικές εστίες #πυρκαγιάς, σε χαμηλή βλάστηση στο Μαρκόπουλο Αττικής, επιχειρούν 35 #πυροσβέστες με 1 ομάδα πεζοπόρο της 1ης ΕΜΟΔΕ, 9 οχήματα, ενώ κινητοποιήθηκαν 3 Α/Φ και 1 Ε/Π. Συνδρομή από εθελοντές πυροσβέστες και υδροφόρες ΟΤΑ.
— Πυροσβεστικό Σώμα (@pyrosvestiki) July 8, 2024