Μία 27χρονη γυναίκα έχασε τη ζωή της σε τροχαίο δυστύχημα έξω από την Εδεσσα.
Το τροχαίο έγινε γύρω στις 2.15 μ.μ., στο 88o χιλιόμετρο της Εθνικής Οδού Θεσσαλονίκης – Εδεσσας, όταν το επιβατικό αυτοκίνητο που οδηγούσε η νεαρή γυναίκα, με κατεύθυνση προς Ριζάρι, συγκρούστηκε πλαγιομετωπικά με φορτηγό που οδηγούσε 64χρονος, ο οποίος κινούνταν προς Εδεσσα.
Την 27χρονη απεγκλώβισε χωρίς τις αισθήσεις της η πυροσβεστική και χρειάστηκε η συνδρομή επτά πυροσβεστών με τρία οχήματα. Αμέσως μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ στο νοσοκομείο Εδεσσας, που βρίσκεται πολύ κοντά στο σημείο του δυστυχήματος, ωστόσο οι γιατροί διαπίστωσαν τον θάνατό της.
Στο νοσοκομείο μεταφέρθηκε και ο οδηγός του φορτηγού, όπως και ο 35χρονος συνοδηγός του, χωρίς να φέρουν σοβαρά τραύματα.
Προανάκριση για τις συνθήκες κάτω από τις οποίες έγινε το δυστύχημα διενεργεί το Τμήμα Τροχαίας Εδεσσας.