Σε εξέλιξη βρίσκονται οι έρευνες της Αστυνομίας για την εξιχνίαση υπόθεσης ανθρωποκτονίας σε βάρος 64χρονου στην κοινότητα του Αγίου Πέτρου, του Δήμου Βόρειας Κυνουρίας, στην Αρκαδία.
Ειδικότερα, σύμφωνα με την Αστυνομία, σήμερα τα ξημερώματα το ΕΚΑΒ ενημέρωσε ότι βρέθηκε στην πλατεία της κοινότητας ένας 64χρονος, χωρίς τις αισθήσεις του.
Στην συνέχεια, ο 64χρονος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο της Τρίπολης, όπου οι γιατροί διαπίστωσαν τον θάνατό του. Παράλληλα, σύμφωνα με την Αστυνομία, η σορός του 64χρονου έφερε ίχνη σωματικών βλαβών στον λαιμό και το κεφάλι.
Στην συνέχεια παραγγέλθηκε η διενέργεια νεκροψίας – νεκροτομής, ενώ οι αστυνομικοί του τμήματος Ασφαλείας της Τρίπολης που ερευνούν την υπόθεση λαμβάνουν καταθέσεις και συγκεντρώνουν στοιχεία.