Υπέκυψε στα βαρύτατα τραύματά του ο 14χρονος που είχε διακομιστεί στο νοσοκομείο «Γ. Γεννηματάς», μετά την πτώση από τρακτέρ που οδηγούσε ο 61χρονος θείος του.
Το περιστατικό σημειώθηκε στις 9 το πρωί στο 56ο χλμ της εθνικής οδού Θεσσαλονίκης- Καβάλας στο ύψος της Νέας Απολλωνίας, όταν το τρακτέρ υπό αδιευκρίνιστες συνθηκες εξετράπη της πορείας του και ανετράπη.
Ο οδηγός εξακολουθεί να νοσηλεύεται στο νοσοκομείο Παπανικολάου. Προανάκριση διεξάγει το Τμήμα Τροχαίας Ασπροβάλτας.