Σε κρίσιμη κατάσταση νοσηλεύεται στο νοσοκομείο «Ερυθρός Σταυρός» ο άνδρας που το πρωί της Πέμπτης έκανε βουτιά στο κενό μαζί με ένα τεσσάρων μηνών βρέφος στην περιοχή του Βύρωνα.
Το βρέφος κατέληξε λίγη ώρα μετά τη μια στο νοσοκομείο «Παίδων» όπου είχε μεταφερθεί, αφού οι προσπάθειες των γιατρών για ανάνηψη απέβησαν άκαρπες.
Ο άνδρας ο οποίος σύμφωνα με την αστυνομία ήταν θείος του παιδιού, αντιμετώπιζε ψυχολογικά προβλήματα και η αδερφή του τον άφησε να το προσέχει προκειμένου να πάει να κάνει τα ψώνια της.
Κατά την πτώση, ο άνδρας έπεσε σε δέντρο με αποτέλεσμα να ανακοπεί η ταχύτητά του. Την πράξη του 26χρονου είδαν γείτονες οι οποίοι έσπευσαν στο σημείο.