Οι τάσεις στην γυμναστική αλλάζουν καθημερινά. Γιόγκα, καυτή γιόγκα, spinning, ιμάντες, αεροβική στην πισίνα και τώρα βάρη κάτω από το νερό. Ολα αυτά γιατί υπερβάλουμε με την φυσική μας κατάσταση ή για να διορθώσουμε όσα καταστρέφουμε την τρελή μας καθημερινότητα; Στην φωτογραφία εγκαταστάσεις από το γυμναστήριο Mekanix στο Χιούστον.
![Μήπως να αλλάξουμε ζωή;-1](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2023/07/27457623_2.jpg?1689880494261)
EPA/Javier Lizon
Στην μόδα
Δεν θα γλιτώσουμε την επέλαση της Μπάρμπι. Τα μεγάλα πολυκαταστήματα και οι αλυσίδες ρούχων, παρουσιάζουν συλλογές σε όλους τους τόνους του ροζ με αφορμή την ταινία του καλοκαιριού που έχει ξεκινήσει να προβάλεται στους κινηματογράφους της Ελλάδας.
![Μήπως να αλλάξουμε ζωή;-2](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2023/07/27455384_1.jpg?1689880532053)
EPA/TOMS KALNINS
Καλοκαιρινό παρτέρι
Η καλλιτέχνης Elita Patmalniece σχεδίασε τον καμβά στο χώμα και πάνω του άνθισαν τα λουλούδια στο πάρκο Kronvalda στην Ρίγα της Λετονίας.